
Две бутилки със съдържание на райски газ откриха и предадоха тази сутрин граждани на служители на „Общинската охрана и СОТ-Сливен“. Бутилките са намерени в парк „Юнак“. За случая съобщи управителят на общинската фирма Антоний Андонов. По думите му вече се извършва проверка. Ще бъдат прегледани записите от камерите за видеонаблюдение в района за установяване на лицата, които са ги ползвали.
„Деца се събират без родителски надзор и употребяват райски газ в парковете на Сливен. Това е сериозен апел към родителите да бъдат по-бдителни и ангажирани с това къде и с кого прекарват времето си техните деца. Ние работим съвместно с полицията и институциите, за да предотвратим и разкрием подобни случаи“, заяви Антоний Андонов.
Употребата на райски газ може да предизвика краткотрайно чувство на еуфория, замайване и нарушена ориентация. Специалистите предупреждават, че той не е безобиден, особено когато се употребява от деца и младежи. Сред възможните рискове са припадъци, недостиг на кислород, увреждане на нервната система и други сериозни последици за здравето.
Случаят отново поставя акцент върху необходимостта от повишено внимание и навременна реакция както от страна на родителите, така и на институциите.
Източник: Сливен Пост
Споделете в социалните мрежи
Други публикации
Сирени и бърза реакция – така премина днешното тренировъчно занятие в северната сграда на Община Сливен. След подадения сигнал
Тренировка с евакуация по хипотетичен сценарий „Пожар в северната сграда на Община Сливен“ ще се проведе на 15 май.
Специална промоция за охрана с технически средства – СОТ и видеонаблюдение, обявява Общинската фирма за охрана в Сливен. „Ако
