
Сливен може и трябва да стане един безопасен град по отношение на сигурността. Това заяви днес управителят за Общинската фирма за охрана в Сливен – Антоний Андонов. По негова инициатива бе направена презентация на нов софтуер за управление на видеонаблюдение в градска среда. Проявата се състоя в Областния информационен център и на нея присъстваха кметът на Сливен Стефан Радев и неговият заместник Камен Костов, председателят на общинския съвет Димитър Митев, окръжният прокурор Веселин Гангалов, директорът на МВР- Сливен ст. комисар Димитър Величков, директорът на ДАНС – Сливен Стоян Димитров, ученици и преподаватели от ППМГ – Сливен, компютърни специалисти и други.
Изненадващо на презентацията не дойде нито един съветник от Комисията по Оперативен контрол към местния парламент, чиито членове са били поканени.
„Смисълът на всичко това е софтуер с подобни уникални способности да стане достъпен при нас в Общинската фирма за охрана, но в същото време и в полицията, пожарната, ДАНС и други институции, които могат да го използват по закон. Това е бъдещето и ние трябва да приемем предизвикателството“, счита Антоний Андонов.
Самата презентация бе направена от специалист на „Аксън софт“ – глобална компания, специализирана в софтуер на системи за видеонаблюдение. На практика системата може да работи с всяка марка камери. Определени обекти могат да се отделят, прави се дисекция на хора с вдигнати ръце, паднали, клекнали и прочие. Системата може да брои до 10 000 души в един кадър чрез невронна мрежа. Разпознават се лица. Може да различава мъж от жена, да търси коли по марка и модел. И всичко това да влезе в мобилно приложение в телефон.
Презентацията предизвика много въпроси, на които бе отговорено изчерпателно.
Източник: SlivenInfo.bg
Споделете в социалните мрежи
Други публикации
Две бутилки със съдържание на райски газ откриха и предадоха тази сутрин граждани на служители на „Общинската охрана и
Сирени и бърза реакция – така премина днешното тренировъчно занятие в северната сграда на Община Сливен. След подадения сигнал
Тренировка с евакуация по хипотетичен сценарий „Пожар в северната сграда на Община Сливен“ ще се проведе на 15 май.




